ROTARY CLAMP CYLINDER SMC MKB16-10R ,SMC MKB16-10L
Original price was: Rp1,100,000.00.Rp1,000,000.00Current price is: Rp1,000,000.00.
Description
NOTED GAN :
LEBIH BIJAK DALAM BERBELANJA DAN TELITI DALAM MEMBACA.
BARANG READY SILAHKAN DIORDER.
CHAT LEBIH DULU TANYAKAN STOK DAN TYPE KE KAMI.
More Info : 0813 8594 7438
NOTE : Untuk ketersediaan STOCK harap ditanyakan terlebih dahulu ( Terima Kasih )
Selamat Berbelanja !!!
Mounting Bracket : Through Hole/Both end Tapped Common (Basic)
Bore Size : 16 mm
Clamp Stroke : 10 mm
Rotary Direction : R = Clockwise , L = Counterclockwise
Rotation Angle : 90°±10°
Rotary Stroke : 7.5 mm
Fluid : Air
Proof Pressure : 1.5 MPa
Operating Pressure Range : 0.1 to 1 MPa
Ambient and Fluid Temperature : -10 to 70°C
Piping Port Size : M5 x 0.8
Cushion : Rubber Bumper
Piston Speed : 50 to 200 mm/s